Dizel Enjektör Tamir Edilebilir mi?

Dizel Enjektör Tamir Edilebilir mi?

Dizel Enjektör Tamir Edilebilir mi?

Dizel Enjektör Tamir Edilebilir mi?

Araçların yakıt ve enerji iletiminden sorunlu enjektörler, uzun süre kullanıma bağlı olarak gelişen araçta tekleme, titreme, zor çalışma ve egzozdan gelen beyaz duman sinyalleri le arıza belirtileri gösterebilmektedir.

Dizel ve benzinli motorlarda bulunan, periyodik olarak bakım ve temizliklerden geçmesi gereken bu donanımlar, bobin ve valflerinde oluşan deformasyon ve kirlenmeler ile yukarıda saydığımız arıza belirtilerini göstermeye başlayabilirler. Bu sebeple servisimizde dizel enjektör tamiri, bakım ve onarımlarını, ustalarımızın deneyimi ile gerçekleştiriyor, gerekli durumlarda garantili parça değişimlerini yapıyoruz.
 

Aracında sabah ilk çalıştırmada titreme, zorlanma ve egzozdan beyaz duman çıkma şikayetleri ile servisimize gelen araçları ilk olarak enjektör bakım testine sokuyoruz.

Enjektör haznesi hava ile temizledikten sonra, yakıt hortumu klipleri çıkarma işlemine geçiyoruz. Enjektörleri tek tek yuvalarından çıkardıktan sonra, silindir sıralamasına göre numaralandırarak, yakıt girişlerini tıpa ile kapatıyoruz.

Fırçalı çark makinemizde, enjektörlerin yüzey temizliğini yaparak, üzerinde biriken yağ, tortu ve kirlerden arındırıyoruz. Bu işlemden sonra enjektörleri, uç kısımlarını temizleme üzere oto sonik kazanda tekrardan temizleme işlemine tabi tutuyoruz. Bu sayede enjektörlerin iletkenliğini daha hızlı ve sağlıklı gerçekleşmesini sağlayacak temizliğinde alt yapısını hazırlamış oluyoruz.

Temizleme işlemleri bittikten sonra, bobin ölçüm cihazlarımız ile tek tek arıza tespitlerini yapıyoruz.

Temizlenen ve bobin ölçümlerinden geçen enjektörler, yakıt testini yapmak üzere ileri teknoloji elektronik cihazlarımızla taramaya alıyoruz. Burada yakıt ve püskürtme performanslarına bakılarak varsa arızaların tespiti yapılır, enjektör memesi, valf bobini gibi parçalar, garantili yedek parça değişimlerimiz ile yenisi ile takas yapılarak tekrar enjektörlerin araca montelenmesi aşamasına geçeriz.

Numaralandırdığımız silindir sırasına göre, tekrar araca monte edilen enjektörler, artık en iyi performans ile çalışmaya hazır. Dizel enjektör tamir fiyatları yapılacak işlemin derinliğine, parça değişimine ve işçiliğine göre değişkenlik göstermektedir. Servisimizde sunduğumuz şeffaf fiyat politikalarımız ile her marka ve model aracın enjektör bakım ve onarımını çözüm odaklı, ulaşılabilir hizmet avantajları ile gerçekleştiriyor, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar yürütüyoruz.

Son teknoloji arıza tespit cihazlarımız ve her biri alanında uzman teknik ve mekanik personel kadromuz ile sizden gelecek her türlü talep ve beklentiyi donanımlı alt yapımız ve Bosch oto servis güvencesinde karşılıyor, kaliteli ve uygun fiyatlı oto servis desteği sağlıyoruz


 

Dizel Enjektör Tamir Edilebilir mi?