Fren İnovasyonları

Fren İnovasyonları

Motorlu taşıtların hız kontrolünün sağlanması, yavaşlaması, durması ve durma hareketinin sabitlenmesi aktivitelerinin yönlendirilmesinde görevli fren sistemleri, tekerleğe hükmeden bir dirence sahiptir.

Araç güvenlik sistemlerinin en kritik donanımlarından olan frenler; geçmişten günümüze doğru mekanik, hidrolik, elektronik ve son olarak havalı fren çeşitleri halini alarak, araç hakimiyetini kontrol sistemlerinin çeşitlerini oluşturmuştur.
 
Trafik ve sürücü güvenliği açısından oto fren sistemleri arıza kabul etmeyen bir kurala sahiptir. Bu nedenle periyodik bakımlarda kontrolü sağlanan donanımlarında başında gelmektedir. Diskler, balata ve kampanalar, fren hortumları ve hidroliği bu bakımlarda incelenen donanımlar arasında yer almaktadır. Varsa arıza giderilip, gerekli ise parça değişimleri yapılarak araç fren sistemi emniyetinden emin olunması gerekmektedir.

Yeni nesil arıza tespit cihazlarımız eşliğinde ve uzman teknikerlerimizin gözetiminde yaptığımız oto fren inovasyonları bakımı, gerekli ise orjinal yedek parça değişimleri ile destekliyor, verdiğimiz hizmeti garanti altına alıyoruz.

Diskler, balata ve kampanalar, fren hortumları ve fren hidroliği bu sistem içerisinde bulunan birkaç donanımlardan olup, periyodik bakımlarının ihmali kabul etmeyen donanımlardır.
Binek araçlarda hidrolik, ağır vasıtalarda havalı ve eski model araçlarda mekanik fren sistemleri kullanılırken, yeni nesil araçlarda bulunan elektronik fren inovasyonları araç ve sürücü güvenliğini en üst seviyeye çıkaracak çözümler sunmaktadır. Ümitköy Fren inovasyonları hizmetlerimiz ile araç tipi ve modeli fark etmeksizin tüm frenlerin bakım ve onarımlarını üstleniyor, yerinde uygun ve çözüm odaklı çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Elektronik Fren İnovasyonları

Aracın kısa mesafede emniyetle durmasına yardımcı ESP sistemleri, güvenli hız kesme ve zorlu zemin şartlarında ve aşırı hız durumunda frenin kilitlenmesini engelleme ABS donanımları, TCS çekiş kontrol sistemleri yeni nesil araçları daha güvenli kılan donanımlar olup, bu sistemlerin aktif olarak çalışması ve sorunlarının göz ardı edilmemesi önem teşkil etmektedir.  
Sürüş güvenliğinizi kontrol altında tutacak, aracınızı tüm donanımları ile aktif ve etkileşimli çalışmasına zemin hazırlayacak fren inovasyonları bakımlarımız iletrafikte sizin ve aracınızın güvenle yol almasını sağlayacak çözüm ve uygulamalar geliştiriyor, düşük maliyetli kapsamlı fren bakım desteği sağlıyoruz.

Yeni Teknoloji Fren İnovasyonları

Yeni nesil araçlarda özellikle güvenliği artırmak amaçlı tasarlanmış, aracın zemine daha iyi tutunması ya da tutunamaması durumunda güvenli olarak durmasını sağlayacak, ABS, ESP, ASR, ACC, Hill Holder gibi elektronik frenleme sistemlerinin bakımlarını da bu alanda eğitimli teknikerlerimizin önderliğinde, gelişmiş alt yapımızla karşılıyor, Bosch oto service kalite ve güvencesi altında hizmetler sunuyoruz.
Sektörde var olduğumuz günden bu yana köklü geçmişimiz ile Ankara’da frenci tavsiye olarak akla gelen ilk isimlerden olan servisimiz, İleri teknoloji arıza tespit cihazlarımız eşliğinde ve uzman teknikerlerimizin gözetiminde yaptığımız oto fren inovasyonlarıbakımınıgerekli ise garantili yedek parça değişimleri ile destekliyor, verdiğimiz hizmeti teminat altına alıyoruz.

İlgili Konular

Çatlak Cam Tamiri

Çatlak Cam Tamiri

Araç camlarında meydana gelen çatlaklar, sadece aracın görünümünü bozmakla kalmaz, aynı zamanda güvenlik riskleri de oluşturabilir.

Rehbere git

Mazot Filtresi Arızası

Yakıt sistemlerinde yer alan partiküller, motorun içindeki hassas bileşenler üzerinde aşındırıcı etkiler yaratabilir.

Rehbere git
Mazot Filtresi Arızası
LPG  Enjektör Arızası

LPG Enjektör Arızası

LPG enjektörleri, özellikle LPG´li araçlarda motorun verimli ve düzgün çalışmasını sağlamak için kritik bir rol oynar. Bu parçaların doğru şekilde çalışmaması, aracın performansını önemli ölçüde etkileyebilir ve güvenlikle ilgili ciddi endişelere yol açabilir. Bu blog yazısında, LPG enjektör arızalarının nasıl anlaşılabileceğini, belirtilerini ve bu arızaların aracınıza ve sürüş deneyiminize olan etkilerini detaylı bir şekilde ele alacağız. Bu bilgiler, aracınızın sağlığını korumanıza ve olası pahalı tamiratların önüne geçmenize yardımcı olacaktır.

Rehbere git

Ankara Oto Sanayi

Sektöre adım attığımız günden bu yana 40 yılı aşan hizmet geçmişimiz ile Ankara oto sanayi alanında, Bosch oto servis bünyesinde hizmet veriyor, tüm araçların periyodik bakım, arıza tespit ve tamiri ile yedek parça değişim hizmetlerini üstleniyoruz.

Rehbere git
Ankara Oto Sanayi