Kış Bakımı

Kış Bakımı

Zorlu hava şartlarında aracınızın geleceğini şansa bırakmayın, Oto kış bakımı hizmetimiz ile aracınızı güvenle yola çıkarıyoruz.

Aracınızın ihtiyacı olan bakımı zamanında yaptırırsanız hem motor performansını korumuş hem de olası büyük arızaların önüne geçmiş olursunuz. Değişen ağır hava koşulları araç performansını zorladığı gibi, göz ardı edilen bakım ve küçük çaplı aksaklıklar olmadık zamanlarda sürücüleri zor durumda bıraka bilmektedir. Kış mevsiminin getirdiği soğuk ve yağışlı hava zeminlere on ve ıslaklığa yol açtığı gibi araçların zemine tutunmasını da zorlaştırmaktadır. İstenmeyen sonuçların doğuracağı bu gibi aksaklıkların yaşanmaması için oto bakımlarının bu manada önemi büyüktür.

Servisimizde gerçekleştirdiğimiz oto kış bakımı hizmetlerimiz ile profesyonel olarak sürücülerimize oto bakım desteği veren servisimiz, aracınızı kışın güvenle yola çıkaracak alt yapıyı hazırlarken, kış mevsiminin sorunsuz ve konforlu sürüş lerle atlatılmasına destek vermektedir. 

Araç Kışlık Bakımı Neden Önemlidir

Mevsimsel değişimlere ayak uyduracak oto bakımlarının zamanında yapılması, motor performansını korunmasına yardımcı olduğu gibi yakıttan da tasarruf sağlayacak alt yapıyı hazırlamaktadır.
Mutlaka yapılması gereken oto periyodik bakım ile büyük arızaların önüne geçilmesi kaçınılmaz, konforlu ve sorunsuz yolculukların gelmesi muhakkaktır.
 Değişen ağır hava koşulları araç performansını zorlamaktadır. Bu sebeple ihmal edilecek her bakım küçük çaplı aksaklıkların görmezden gelinmesine ve bunun sonucunda da büyük arızaların ortaya çıkıp olmadık zamanlarda sürücüleri zor durumda kalabilmelerine neden olacaktır.
Kış mevsiminin beraberinde getirdiği kaygan zemin ve soğuk hava zaman zaman araç sahiplerine zorlu anlar yaşatabilmektedir. Donan motor sıvıları, kayan lastikler, kilitlenen silecekler.
Aracın çalışması ve güvenle yol alabilmesi için engel teşkil eden bu durumlar, ancak periyodik oto bakımları ile kontrol altına alınabilmekte, bu işte uzman oto servislerin hizmet kapsamında yer almaktadır.
Ankara oto kış bakımı servisimizden alacağınız destek ile bu sayede aracınız için en uygun profesyonel oto kış bakımı ile tanışacak, her şartlarda ve her koşulda konforla araç kullanmanın keyfini yaşayacaksınız.
Mekanik, elektronik ve teknik tüm donanımların kontrolünü, uzmanlarımızın gözü ve tecrübesi ile değerlendirerek, gerekli müdahaleleri yapan servisimiz, aracınızı kış mevsiminin zorlu şartlarına güvenle hazırlayarak aracınızın ve sizin güvenliğiniz için en doğru uygulamaları yapacaktır.

Oto Kış Bakımı Adımları Nelerdir

Bosch oto servis bünyesinde her marka ve model araca sağladığımız oto kış bakım çalışmalarımız şöyle sıralanmaktadır.

 

  • Mevsimin zorlu zemin şartlarına uyum sağlayacak, kayma ve savrulmasını önleyecek kışlık lastik değişimi.
  •  Araçların güç ve enerji kaynağı akülerin bakım ve kontrolü, gerekli ise parça değişimleri.
  • Sıvıların donmasını engelleyen antifiriz kontrolü ve takviyesi.
  • Motor ve hidrolik yağ ile diğer sıvıların kontrolü.
  • Filtre temizliği
  • Klima ve ısıtıcı sistemlerin bakımı
  • Aydınlatma sistemlerinin (far ve sis lambası) bakımı bu çalışmalarımız içinde yer almaktadır. Oto periyodik bakımı adımları titizlikle uygulanmaktadır.

Oto Kış Bakımı ve Antifiriz Etkisi

Soğuyan havanın etkisi ile donma eğilimine geçen motor suyu, aracın çalışma performansını etkileyerek arızaların yaşanmasına neden olmaktadır. Motor aksamlarının verimli çalışması için geliştirilen antifriz çözeltisi ile motorun suyu donma seviyesinin altına düşmekte, su soğuk havaya karşı direnç göstermektedir.
Oto kış bakımlarında mutlaka kontrol edilmesi, eksik ise takviyesinin yapılması gereken antifrizler aynı zamanda motorun daha kısa sürede soğumasına katkıda bulunduğu için, her koşulda ve şartta motor performansının en yüksek seviyede kalmasına yardımcı olmaktadır.
Periyodik kış bakımlarında hizmet kapasitemiz içine aldığımız antifriz kontrol ve takviyesi ile kışın araç kullanmak artık bir dert olmaktan çıkacak.

İlgili Konular

Çatlak Cam Tamiri

Çatlak Cam Tamiri

Araç camlarında meydana gelen çatlaklar, sadece aracın görünümünü bozmakla kalmaz, aynı zamanda güvenlik riskleri de oluşturabilir.

Rehbere git

Ankara Oto Sanayi

Sektöre adım attığımız günden bu yana 40 yılı aşan hizmet geçmişimiz ile Ankara oto sanayi alanında, Bosch oto servis bünyesinde hizmet veriyor, tüm araçların periyodik bakım, arıza tespit ve tamiri ile yedek parça değişim hizmetlerini üstleniyoruz.

Rehbere git
Ankara Oto Sanayi
Dizel Enjektör Arıza Belirtileri

Dizel Enjektör Arıza Belirtileri

Motorun verimli çalışmasına katkı sunan dizel enjektör, dizel motorlu araçlarda bulunur.

Rehbere git

Mazot Yatak Sarması Sebepleri Nelerdir?

Yağ pompası arızaları, motor soğutma sıvısı eksilmesi, motor yağının yetersiz olması durumunda mazot yatak sarması arızası baş göstermektedir.

Rehbere git
Mazot Yatak Sarması Sebepleri Nelerdir?