Araç İçi Aydınlatma

Araç İçi Aydınlatma

Güvenli sürüş kalitesinin devamlılığı için oto iç ve dış aydınlatma sistemlerinin sorunsuz ve optimum düzeyde aktif çalışması gerekmektedir.

Araç içi aydınlatma ve iç aydınlatma donanımları olarak iki gruba ayrılan ve her iki sisteminde amacı daha konforlu ve trafikte güvenle yol alan bir araç kullanmak için zemin hazırlamak olan bu aksamların periyodik bakımlarını ve onarımlarını profesyonel hizmet ağımız ilebizler üstleniyoruz.
Araç içi aydınlatma sistemleri; uyarı lambaları, gösterge panelleri, müzik, uydu, multimedya sistemi, hata ve ikaz lambaları, tavan ışıklandırma, okuma, bagaj, zemin kapı ve torpido gözü aydınlatmaları da araç içi sürücünün ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı düzenlenmiş devrelerdir.
Araç içerisinde farklı aksamlara yerleştirilen led ışıklar sayesinde, aracın iç aydınlatmasını sağlayan bu sistemler, tavanda, zeminde, torpido ve gösterge panellerinde bulunmaktadır. Aküden gelen enerji kaynağı ile beslenen ve güç kaynağı tükendiği ya da sekteye uğradığı durumlarda devre dışı kalabilen bu sistemler için enerjinin devamlılığı şarttır. Bu sebeple dönemlik araç bakımlarının ihmal edilmemesi aracın genel performansının korunması açısından önem arz etmektedir.
Araç içi kullanımını daha fonksiyonel hale getiren bu donanımlarda da zamanla arızalar baş gösterebilmektedir. Oto aydınlatma bakım ve onarım hizmetlerimiz ile aracınızın tüm elektronik aydınlatma sistemini kontrol altına alıyor, gerekli bakım ve parça değişimlerini gerçekleştiriyoruz.
Güvenli trafik ve sürüş süreci için mutlaka sorunsuz çalışması gereken bu devreler, arızalarının giderilmediği durumlarda kazaya davetiye çıkarabilmektedirler. Bu sebeple düzenli olarak bakımlarının yapılması gerekmektedir. Araç dış aydınlatma sağlığı da önemlidir.

Araç İçi Aydınlatmanın Gerekliliği

Aracınızın marka ve modeli ne olursa olsun, araç içi aydınlatma sistemleri kendi özellikleri doğrultusunda tasarlanıp dizayn edilmiştir. Kimi araçların içleri daha gösterişli ve renkli ışıklandırmalar ile dekorasyonu desteklense de aslında ihtiyaç duyulan ışıklandırma, araç içi görüşünü sağlayacak, panel ve torpido kullanımı kolaylaştıracak düzeyde olmalıdır.
Fakat gelişen teknoloji araçta geçirilecek süreyi dahi iş sahasına çevirmiş, yolculukta geçen vaktin çalışma süresi olarak değerlendirilmesinin önünü açmıştır.
Gece ya da gün içinde araç içerisindeki uğraşlar ışıklandırma sistemlerinin daha donanımlı hale gelmesine, araç içinin daha verimli kullanılmasına zemin hazırlayacak hale dönüşmüştür.
Aracınızın 7/24 trafikte güvenle yol alabilmesi için araç aydınlatmabakımlarının mutlaka yapılması gerektiğine dikkat çekiyor, son teknoloji arıza tespit cihazlarımız ve uzman teknisyenlerimizin gözetiminde bakım ve onarımlarını gerçekleştiriyoruz. Sürücünün yol hakimiyetini sağlayacak; far, sis lambası, stop lambası, sinyal ve park lambaları ile 4’lü flaşörlerin kontrol ve onarımlarını araç bakım ve onarım çalışmalarımız içinde değerlendiriyor, aracınızın marka ve modeline uygun yedek parça temini ile garantili çalışmalar gerçekleştiriyoruz. 
Trafikte akış halinde olan diğer sürücülere, manevra hareketleri hakkında bilgi vermek için kullanılan aydınlatma sistemlerinde yaşanacak arızalar kazalara davetiye çıkarabilmektedir. Bu gibi istenmeyen sorunlara mahal vermemek adına, Ümitköy araç içi aydınlatma bakım hizmetlerimiz ile sizleri tanıştırmak istiyor, aracınızın geleceğini şansa bıraktırmıyoruz.

İlgili Konular

Mazot Yatak Sarması Sebepleri Nelerdir?

Mazot Yatak Sarması Sebepleri Nelerdir?

Yağ pompası arızaları, motor soğutma sıvısı eksilmesi, motor yağının yetersiz olması durumunda mazot yatak sarması arızası baş göstermektedir.

Rehbere git

Ankara Togg Yetkili Servisi

Togg yetkili servisi yıllar boyunca hayalini kurduğumuz hizmetlerle karşınıza gelmiştir. Ülkemizin ürettiği ve kalitesi kendini ispatlamış olan Togg marka araçlar için, servis ağının en uygun şekilde kurulması gerekmektedir.

Rehbere git
Ankara Togg Yetkili Servisi
Mazot Filtresi Arızası

Mazot Filtresi Arızası

Yakıt sistemlerinde yer alan partiküller, motorun içindeki hassas bileşenler üzerinde aşındırıcı etkiler yaratabilir.

Rehbere git

Mazot Pompası Tamiri Kolay mıdır?

Araç yakıtının depodan motora gönderilmesi aşamasında gelen yakıtın sistemli ve aynı basınçta aktarılmasını sağlayan mazot pompası, teknik ve mekanik sebeplerden dolayı arıza gösterebilmektedir.

Rehbere git
Mazot Pompası Tamiri Kolay mıdır?