Mazot Pompası Tamiri Kolay mıdır?

Mazot Pompası Tamiri Kolay mıdır?

Araç yakıtının depodan motora gönderilmesi aşamasında gelen yakıtın sistemli ve aynı basınçta aktarılmasını sağlayan mazot pompası, teknik ve mekanik sebeplerden dolayı arıza gösterebilmektedir. Bunun sonucunda aracın yolculuk esnasında teklemesi, durması, kesik kesik hareket etmesi gibi durumlar gözlemlenebilir.

Motor pompası tamiri, araç sahiplerinin tek başına yapabilecekleri bir işlem değildir. Mutlaka oto servis bünyesinde, motor ustalarının gözetiminde yapılması gereken bu tamirde gerekli durumlarda parça değişimi yapılmaktadır.

Araç motoruna ilk yakıt basımını gerçekleştiren parça olmasında ötürü, aracın harekete geçmesi ve devamlılığını sağlaması açısından önemli bir parça olan bu mekanizmanın içerisinde bulunan motorun yanması durumunda da arızalar yaşanabilmektedir. Dizel araçlar için mazotlu pompa kullanılmasını tavsiye eden servisimizde, her çeşit pompa ve motor pompası tamiri parça değişimi yapılmakta, hizmet ve parça değişimlerini garanti altına almaktayız.

 

Mazot Pompası Tamiri Kolay mıdır?

Mazot pompasının arızalanması durumunda araçta görülen belirtiler nelerdir?

Mazot pompasının arızalanması durumunda araçta görülen belirtiler nelerdir?

Yakıt tankından aldığı mazot ya da benzini motora aynı basınçta iletmede görevli motor pompalarının bozulması durumunda aracın hareketi sırasında birtakım rahatsızlıklar gözlemlenebilmektedir.

  • Aracın çalışırken zorlanması
  • Çalışma esnasında titremesi, istop etmesi.
  • Aracın çalıştıktan belli bir süre sonra durması
  • Ani hızlanmalarda sorun yaşaması
  • Aracın hızlana durumunda teklemeye başlaması
  • Soğuk havalarda aracın çalışırken sorun yaşaması
  • Aracın yokuşta kesilmesi ve zorlanması
  • Yakıtta artış gözlemlenmesi 
  • Düz yolda hız sorunu yaşaması gibi durumlar aracın mazot pompasında sıkıntı olduğunu göstermektedir.

 

 

Mazot pompasının arızalanması durumunda araçta görülen belirtiler nelerdir?

Mazot pompası Tamir Fiyatı

Mazot pompası Tamir Fiyatı

Araç iç donanım aksamlarından motor bölümünde yer alan mazot pompası arızası oto servislerin bünyesinde giderilen bir sorundur. Uzun yıllardır oto servis sektöründe yer alan ve her marka, model aracın sorunlarına ve çözüm yollarına hâkim olan servisimiz, mazot pompası bakım ve onarımlarında da birinci kalite işçilik ve profesyonel servis desteği sunmaktadır. 

Servisimiz bünyesinde tamiri mümkün olan mazot pompalarını, gerekli işlemi yaptıktan sonra araca monte edip onarımı tamamlıyoruz fakat eğer tamiri mümkün olmayan bir mazot pompası ile karşı karşıya kalmış isek o zaman parça değişimine gidiyor, araç için en uygun mazot pompası değişimini garantili olarak değiştiriyoruz. Tabi bu koşullar altında fiyat belirlemesi yapıyor, işçilik, parça değişimi, ve varsa diğer bakımların da içinde bulunduğu faturayı müşterimize sunuyor, tamir öncesi belirlediğimiz fiyat politikasına müşterilerimizin onay vermesi durumunda çalışmalarımızı başlatıyoruz daima uygun fiyatlı kaliteli hizmetler sunmaya gayret ediyoruz.

 

Mazot pompası Tamir Fiyatı