Oto Fren

Oto Fren

Araç aktif güvenlik sistemlerinin güçlü donanımlarından olan frenlerin, tüm bakım ve onarımları ileri teknoloji alt yapımızla bize emanet

Sürüş güvenliğinin en önemli donanımlarından olan fren sistemleri, aracın hız ve yönetiminden sorumlu aksamlardır. Bu sebeple bakım ve arızaları ihmal kabul etmeyecek kadar önemli olup, düzenli olarak oto periyodik fren bakımı uzman ve yetkili servislerce kontrolünün mutlaka yapılması gereken sistemler arasında yer almaktadır.

Aracın hızlandırılması, durdurulması ve sabitlenmesinde görevli bu donanımlar, el freni, ayak freni ve yardımcı fren sistemleri (ABS, EPS, EBD, ASR) olarak üç kategoride araçlarda bulunmaktadır.

Yeni nesil araçların sektöre kazandırılması ile birlikte fren inovasyonlarında da daha teknolojik sistemler kullanılmaya başlanmış, daha güvenli ve hassas mekanizmalar frenlerin sistemlerinin işlevselliğini artırmıştır. Kısa duruş mesafesi, ESP sistemi ile emniyetli hız kesme, ABS kaygan zeminde ve aşırı hız durumunda frenin kilitlenmesini engelleme, TCS çekiş kontrol sistemleri bunlardan birkaçı olmakla birlikte elbette bu sistemlerin aktif olarak çalışmasını engelleyecek sorunlar göz ardı edilmemelidir. 

Başkent fren hizmetlerimize tüm bu aksamların değerlendirilmesi için aracınızı getirmelisiniz.
Ankara frenci tavsiye üzerine memnuniyet kazanmış bir servis olarak bölgede ilk sıralarda gösterilen 40 yılı geçen hizmet kapasitemiz ile aracınız için en iyi bakım ve onarım yöntemlerini bilen servisimiz, oto fren alanında da teknik ve mekanik olarak donanımlı ustalarımızın bilgi ve becerileri ile sorunlarınızı çözüme kavuşturuyoruz.

Köklü hizmet geçmişimiz, donanımlı ve tecrübeli alt yapımız, son teknoloji arıza tespit cihazlarımız ve kalifiye oto fren onarım ustalarımızın birlikteliğinde çözüm odaklı hizmetlere imza atan Ağaçlı otomotiv oto servis hizmetlerimizde hızlı ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar yürütmeye gayret ediyor, her türlü fren bakım ve onarımlarını titizlikle gerçekleştiriyoruz.

Fren Bakımı Neden önemlidir

Aracın hızının kesilmesi ve durması için fren pedalına uygulanan kuvvet ile merkez silindir pistonunda meydana gelen itme ile tekerlek silindirlerine bu uyarı giderek, hız kesme ya da durma durma işlemi gerçekleşir. Aracın bir nevi güvenlik kilidi diyebileceğimiz bu mekanizmalarda yaşanacak sorunlar, maddi ve manevi kayıplı durumlara yol açabilmektedir. Bu gibi durumların yaşanmasına mahal vermemek adına fren onarımı ve bakımı konusuna dikkat kesilmesi gerektiğini vurguluyor, sürücülerimizi bakımlarının ihmal edilmemesi konusunda uyarıyoruz.
Köklü hizmet geçmişimiz, donanımlı ve tecrübeli alt yapımız, son teknoloji arıza tespit cihazlarımız ve kalifiye otofren onarımı ustalarımızın birlikteliğinde çözüm odaklı hizmetlere imza atan Ağaçlı otomotivAnkara frenci desteğimiz ile hızlı ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar yürütmeye gayret ediyor, her türlü fren bakım ve onarımlarını titizlikle gerçekleştiriyoruz.

İlgili Konular

Dizel Enjektör Tamir Edilebilir mi?

Dizel Enjektör Tamir Edilebilir mi?

Araçların yakıt ve enerji iletiminden sorunlu enjektörler, uzun süre kullanıma bağlı olarak gelişen araçta tekleme, titreme, zor çalışma ve egzozdan gelen beyaz duman sinyalleri le arıza belirtileri gösterebilmektedir.

Rehbere git

Ankara Oto Sanayi

Sektöre adım attığımız günden bu yana 40 yılı aşan hizmet geçmişimiz ile Ankara oto sanayi alanında, Bosch oto servis bünyesinde hizmet veriyor, tüm araçların periyodik bakım, arıza tespit ve tamiri ile yedek parça değişim hizmetlerini üstleniyoruz.

Rehbere git
Ankara Oto Sanayi
LPG  Enjektör Arızası

LPG Enjektör Arızası

LPG enjektörleri, özellikle LPG´li araçlarda motorun verimli ve düzgün çalışmasını sağlamak için kritik bir rol oynar. Bu parçaların doğru şekilde çalışmaması, aracın performansını önemli ölçüde etkileyebilir ve güvenlikle ilgili ciddi endişelere yol açabilir. Bu blog yazısında, LPG enjektör arızalarının nasıl anlaşılabileceğini, belirtilerini ve bu arızaların aracınıza ve sürüş deneyiminize olan etkilerini detaylı bir şekilde ele alacağız. Bu bilgiler, aracınızın sağlığını korumanıza ve olası pahalı tamiratların önüne geçmenize yardımcı olacaktır.

Rehbere git

Klima Kompresörü Tamiri

Klima kompresörü aracınızın klima sisteminin düzgün çalışmasını sağlamak için kritik bir öneme sahiptir.

Rehbere git
Klima Kompresörü Tamiri