Mazot Yatak Sarması Sebepleri Nelerdir?

Mazot Yatak Sarması Sebepleri Nelerdir?

Yağ pompası arızaları, motor soğutma sıvısı eksilmesi, motor yağının yetersiz olması durumunda mazot yatak sarması arızası baş göstermektedir.

Motorda ısınmaya yol açan ve motor yataklarının aşınması, deforme olması, sürtünmesi gibi ciddi maddi kayıplı arızaların yaşanmasına davetiye çıkaracak bu sorunla karşı karşıya kalınması durumunda en kısa sürede oto servisin kapısı çalınmalıdır.

Yatak sarmasının tek neden motor ısısının gereğinden fazla yükselmesidir. Bu sebeple bu denli ciddi bir arızanın yaşanmaması için motor ve araç sıvılarının kontrolünün düzenli yapılması, motor yağı seviyesinin ölçümü ve değişiminin aksatılmaması ve mutlaka aracın periyodik olarak oto bakımlarının yapılması önem arz etmektedir. Servisimiz bünyesinde Bosch oto service güvence ve kalitesinde sunduğumuz 15 adımda kontrol hizmetlerimiz ile aracınızın olmadık zamanlarda bu gibi sorunlar ile karşılaşmaması için tedbir amaçlı bakımlar uyguluyor, her daim aracınızı güvenli ve konforlu kullanacak durumların alt yapısını hazırlıyoruz.

 

Mazot Yatak Sarması Sebepleri Nelerdir?

Mazot yatak sarması belirtileri

Mazot yatak sarması belirtileri

Aracınızı en iyi siz tanır ve performansını en iyi siz değerlendirirsiniz. Son zamanlarda aracınızı çalıştırırken tekleme, titreme ya da araç panelinizde kırmızı yağ uyarı ikaz lambasının yanması, Egzozdan gelen mavi duman oluşumları gözlemliyorsanız aracınızın motoru ile ilgili bir sıkıntısı olduğunu bilmelisiniz.

 

Yağ ve sıvı yoksunluğundan ötürü motor yataklarında oluşacak sürtünme motordan ses gelmesine ve motorun aşırı ısınmasına neden olacaktır. Bu durumların yaşanmasında en kısa sürede aracınızı bir oto servise götürmeli, kesinlikle araç kullanamaya devam etmemelisiniz.

 

Mazot yatak sarması belirtileri

Mazot yatak sarması onarımı

Mazot yatak sarması onarımı

40 yılı aşan hizmet geçmişimiz, donanımlı alt yapımız, kalifiye personel kadromuz ve ileri teknoloji arıza tespit cihazlarımız ile aracınızın ihtiyacı olan her türlü bakım ve onarımları, kaliteli işçilik ve uygun fiyat avantajları ile karşılıyor, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar gerçekleştirmeye gayret ediyoruz.
 

Mazot yatak sarması onarımlarımızda bu arızaya neden olan etkenleri saptıyor, gerekli ise mazot pompası değişimini yapıyoruz. Motor sıvı ve yağının ölçümlerini, ihtiyaç durumunda yağ değişimini gerçekleştiriyor, mazot yatak sarmasına neden olan etkenleri ortadan kaldırmaya çalışıyoruz.
 

Motor blogu, krank mili muyluları ve piston kollarını da gözden geçirerek yatak sarmanın zarar verip vermediğinin değerlendirmesini yapıyoruz.

Trafikte motor yatağının sarması durumu ile karşı karşıya kaldığınızı düşünüyorsanız, kesinlikle aracı kullanmaya devam etmemeli, durdurmalı ve bir oto servis ile irtibata geçmelisiniz aksi taktirde motor kilitlenmelerine ya da yanmalarına sebep olabilir, daha büyük arızalara sebebiyet verebilirsiniz.

 

Mazot yatak sarması onarımı