Yağ & Filtre Değişimi

Yağ & Filtre Değişimi

Motor ömrünü uzatmak ve performansını korumak adına düzenli yağ değişimleri ve filtre temizliklerinin yapılması şarttır

Motor aksamlarının çalışma esnasında birbiri ile etkileşimini kolaylaştırmak ve daha seri çalışmasına zemin hazırlamak için kullanılan motor yağları, dış kirleticilerin etkisi ile saflığını kaybedebileceği için bir filtre ile desteklenmiştir. Dışarıdan gelen toz ve kir gibi partiküllerin, motor yağına sızmasını engellemede görevli bu bariyerler, zamanla sistemdeki devridaim dolayısı ile motor içinde biriken kirleticileri tutmaya ve tıkanmaya başlayacaktır. Buda motorun yağ kalitesini bozacak ve aksaklıklar yaşanmasına neden olacaktır.
Değiştirilmeyen yağ ve filtreler motorun piston valflerine kirleticilerin yerleşmesine neden olacak buda beraberinde arızaların ortaya çıkmasını kolaylaştıracaktır.
Oto motor bakımıhizmetlerimiz ile motorunuzun tüm aksamlarını periyodik olarak bakıma alıyor, yağ ve filtre değişimlerini yapıyor, motorunuzun ömrünü uzatacak çalışmalar gerçekleştiriyoruz.
Bu sayede aracın beyni vazifesini gören motorlarınızın küçük aksaklıklar dolayısı ile büyük arızalar ile karşı karşıya kalmamasının da önünü açmış oluyoruz.
Ankara yağ değişimiservisimizde, her biri alanında kalifiye motor ustalarımızın gözetiminde, her aracın performansına uygun birinci sınıf motor yağı ve kaliteli filtre seçeneklerimiz ile 5000 km değiştirilmesini uygun gördüğümüz filtre ve yağ değişimlerini titizlikle gerçekleştiriyoruz.

Yağ ve Filtre Değişimi Ne Sıklıkta Yapılmalı

Motor performansının korunması için filtre bakımı ve yağ değişimi ihmal edilmemesi gereken bir bakımdır. Biz servisimize baş vuran araçların bakımı yaparken en son değişim bazından 5 ile 10.000 km arasında değişen durumlarda yağ ve filtre değişimini uygun görüyor, eğer araç daha aktif kullanılıyorsa bu süre daha da kısaltılarak daha önce bu bakımları gerçekleştirebiliyoruz.
Yeni nesil araçlarda uyarı veren filtre dolumu, eski araçlarda tamamen oto servislerin tespitlerime göre belirlenmektedir. Bu doğrultuda uygun yağ ve filtre değişimlerini gerçekleştiriyoruz.

Motor Bakımı Ve Yağ Değişimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Motor, araçların merkezi donanımı olması açısından bakım ve onarımlarının mutlaka oto servislerce yapılmasına dikkat edilmelidir. Bosch oto servis bünyesinde hizmet veren firmamıza sizler araçlarınızı gönül rahatlığı ile emanet edebilir, hızlı ve ekonomik oto servis hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Motor bakımlarında biz öncelik olarak motorun en önemli sıvılarından olan motor yağlarının kontrol ve ölçümünü yapıyor, varsa eksiklik takviyesini gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra motor yağ değişimlerinde aynı kalitede yağ kullanılmasına da dikkat ediyoruz. Motor performansını korumak adına filtrelerin bakım ve temizliğini de mutlaka yapıyor. Aracınızın hararet yapmasını engelleyecek motor soğutma suyu kontrolünü de gerçekleştiriyoruz.

İlgili Konular

Dizel Enjektör Arıza Belirtileri

Dizel Enjektör Arıza Belirtileri

Motorun verimli çalışmasına katkı sunan dizel enjektör, dizel motorlu araçlarda bulunur.

Rehbere git

Mazot Filtresi Arızası

Yakıt sistemlerinde yer alan partiküller, motorun içindeki hassas bileşenler üzerinde aşındırıcı etkiler yaratabilir.

Rehbere git
Mazot Filtresi Arızası
Ankara Togg Yetkili Servisi

Ankara Togg Yetkili Servisi

Togg yetkili servisi yıllar boyunca hayalini kurduğumuz hizmetlerle karşınıza gelmiştir. Ülkemizin ürettiği ve kalitesi kendini ispatlamış olan Togg marka araçlar için, servis ağının en uygun şekilde kurulması gerekmektedir.

Rehbere git

Ankara Oto Sanayi

Sektöre adım attığımız günden bu yana 40 yılı aşan hizmet geçmişimiz ile Ankara oto sanayi alanında, Bosch oto servis bünyesinde hizmet veriyor, tüm araçların periyodik bakım, arıza tespit ve tamiri ile yedek parça değişim hizmetlerini üstleniyoruz.

Rehbere git
Ankara Oto Sanayi