Oto Cam Filmi
Oto Cam Filmi

Oto Cam Filmi

Sadece oto servislerinde,, araç için uygun özel malzeme ve filmlerle uygulanan bu çalışmaları, bizde Ağaçlı oto servis hizmetlerimiz içerisinde titizlikle gerçekleştiriyor, müşterilerimizin beklenti ve istekleri doğrultusunda uygulamalarını yapıyoruz.

Araç içerisine direk nüfus eden güneş ışınlarını kırarak, klimanın verimli çalışmasını, araç iç donanımlarının korunmasını, camın çizilme ve deforme olmasına karşı korumak amaçlı kullanılan oto cam filmi uygulamaları, yoğun araç trafiğinde araç içi mahremiyetinin korunması amaçlı da tercih edilmektedir.

Sektöre kazandırıldığından bu yana oldukça hızlı yayılan ve hemen hemen pek çok sürücü tarafından kullanılmaya başlayan bu uygulamalar, aynı zamanda aracın estetik görünmesine katkı sağladığı düşüncesi ile de tercih edilmektedir.  Tabi cam filmleri uygulanırken bazı yasal olmayan kriterleri de göz altında bulundurmak gerekmektedir. Ön cam ile şoförün sağ ve solunda kalan camlara uygulanması yasak olan bu filmeler, aynaların kullanımını kısıtlaması açısından uygun görülmemektedir. Yalnızca şeffaf olan cam filmi koruyucu olarak bu alanlara uygulanabilmektedir.

1-2-3 ve 4 numara olmak üzere koruyuculuğuna göre seviyelere ayrılan cam filmleri, görüş mesafesini kısıtlaması açısından 4. Numaralı cam filminin kullanılmasının yasak olduğu bilinmeli ve araç muayenesinden geçmediği de göz ardı edilmemelidir. Marka, model ve sınıf fark etmeksizin oto cam filmleri her araca uygulanabilmektedir. 

Oto Cam Filminin Faydaları

Sektöre girmesi ile birlikte hızla yayılan cam filmi kullanımı hem araç içi donanımların ömrünü uzatmak, hem de enerjiden tasarruf sağlamak adına önemli bir uygulamadır. Cam filmleri koruyucu tabakalarına göre 4 çeşide ayrılmaktadır, araca ve sürücüye kazandırdığı faydalar da şu şekilde sıralanmaktadır.

  • Güneşten gelen zararlı ışınların direk araç içerisine girmesine engel olur.
  • Araç içerisine girmesi engellenen zararlı ışınların araçların iç donanımlarından koltuk ve mekanizmaların yıpranmasına, deforme olmasına engel olur.
  • Araç içerisindeki klimanın etkisinin daha uzun süre ve verimli kullanılmasına yardımcı olur.
  • Camın çizilmesini engeller.
  • Yolcuların seyahatlerini daha rahat ve mahremiyet içerisinde sürdürmesine katkıda bulunur.

Cam Filmi Çeşitleri Nelerdir?

Cam filmleri koruyucu katmanlarına bağlı olarak 4 çeşitten oluşmaktadır.

1 Numaralı oto cam filmi: Işık geçirgenliği ve koruyuculuğu%85 olup, sürücünün görüş alanını engellemeyen özelliklere sahiptir. Genellikle arka camlarda kullanılmakta olup, en çok tercih edilen seçenekler arasında yer almaktadır.
2 Numaralı oto cam filmi: Koruyuculuğu ve ışık geçirgenliği %70 civarında olması sebebi ile aracın tüm camlarında kullanılmasında bir sakınca olmayan, ön camlar ile sürücü sağ ve sol camlarına da sorunsuzca uygulanabilen bu filmler, sürücünün görüş kalitesine yardımcı olduğu görüşü ile kullanımı tavsiye edilen çeşitler arasında yer almaktadır.
3 Numaralı oto cam filmi: Görüş mesafesini kısıtlaması açısından tavsiye edilmeyen bu kaplamalar, %40 filtre sağlaması açısından sürücünün yol hakimiyetini kaybetmesine sebep olabileceğinden ötürü kritik olarak nitelendirilmekte ve kullanımı tavsiye edilmemektedir.
4 Numaralı oto cam filmi: Sürücünün görüşünün ciddi oranda etkilemesi açısından kullanımı yasak olup, 4 numaralı cam filmine sahip araçların muayeneden geçmediğinin de bilinmesi önemlidir.
Ankara cam filmi noktamızda, oto bakımı işlemlerinizi de yaptırabilirsiniz.

İlgili Konular

Dizel Enjektör Arıza Belirtileri

Dizel Enjektör Arıza Belirtileri

Motorun verimli çalışmasına katkı sunan dizel enjektör, dizel motorlu araçlarda bulunur.

Rehbere git

Çatlak Cam Tamiri

Araç camlarında meydana gelen çatlaklar, sadece aracın görünümünü bozmakla kalmaz, aynı zamanda güvenlik riskleri de oluşturabilir.

Rehbere git
Çatlak Cam Tamiri
Ankara Oto Sanayi

Ankara Oto Sanayi

Sektöre adım attığımız günden bu yana 40 yılı aşan hizmet geçmişimiz ile Ankara oto sanayi alanında, Bosch oto servis bünyesinde hizmet veriyor, tüm araçların periyodik bakım, arıza tespit ve tamiri ile yedek parça değişim hizmetlerini üstleniyoruz.

Rehbere git

Ankara Togg Yetkili Servisi

Togg yetkili servisi yıllar boyunca hayalini kurduğumuz hizmetlerle karşınıza gelmiştir. Ülkemizin ürettiği ve kalitesi kendini ispatlamış olan Togg marka araçlar için, servis ağının en uygun şekilde kurulması gerekmektedir.

Rehbere git
Ankara Togg Yetkili Servisi