Oto Klima Bakım ve Onarım

Oto Klima Bakım ve Onarım

Araç içi havalandırma, ısıtma, soğutma görevlerinden sorumlu klimalar, sürücü ve yolcuların her koşulda rahat yolculuk yapmasını sağlamak, yazın sıcak havayı soğutmak, kışın soğuk olan araç içini ısıtmak amaçlı tasarlanmış donanımlardır.

Araç içi hava akımının sağlıklı devir daim yapabilmesi için bu sistemlerin aksansız çalışması gerekmektedir.
Sürücülerin yola odaklanarak, dikkatlerinin dağılmaması için araç içindeki havanın uygun ısıda ve ferah olması trafik güvenliği açısından da önemlidir. Bu sebeple bu sistemlerin belirli periyotlarla bakımlarının yapılması elzemdir. Zamanla kullanıma bağlı olarak gelişen klima filtrelerinde tıkanma, tozlanma, ısıtmama ya da soğutmama gibi sorunların ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. Bu gibi mağduriyetlerin ortadan kaldırılması için oto klima tamiri bakım ve onarım desteği veren firmamız, aracınızın klima aksamlarını ayrıntılı takibe alarak sizleri konforlu ve güvenli yolculuklara hazırlamaktadır. Son teknoloji arıza tespit cihazlarımız, donanımlı servis alt yapımız ve deneyimli teknisyenlerimizin birlikteliğinde hızlı ve güvenilir oto klima servis desteği sunan ve bunu da yılların markası Bosch oto service ailesi bünyesinde gerçekleştiren servisimiz, daima makul bütçeli, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalar yürütmektedir. Ankara oto klima tamiri destegi ile yanınızdayız.

Araç içi havalandırma, ısıtma, soğutma görevlerinden sorumlu klimalar, sürücü ve yolcuların her koşulda rahat yolculuk yapmasını sağlamak, yazın sıcak havayı soğutmak, kışın soğuk olan araç içini ısıtmak amaçlı tasarlanmış donanımlardır. 

Araç Klima Sistemi Kontrolü

Dört mevsim aktif olarak kullanılan bir mekanizma olmasından ötürü oto klima bakımı her bahar ve kış mevsim dönüşlerinde mutlaka yetkili servislerce bakımlarının yapılması gerekmektedir.
Zamanla filtrelere dolan toz ve kirler araç içi havalandırma da kötü kokuya yol açabilmekte, sağlıklı havalandırmanın önünü kesebilmektedir.
Araç içinde her daim ferah ve sağlıklı bir hava akımının oluşması için gerçekleştirdiğimiz klima filtre temizlik ve bakımı ile klimalarınızın performansını korumaya yardımcı oluyor, dört mevsim konforlu kullanımına destek sağlıyoruz.
Ağaçlı Bosch oto bakım, Ankara oto klima tamiri bakım ve onarım hizmetlerimiz dahilinde olan, bakım, temizlik, yedek parça değişimi ve arıza tamiri ile çözüm odaklı çalışmalar gerçekleştiriyor, aracınız ile yaşadığınız her sorunu çözüme kavuşturmak için bekliyoruz Oto bakımı için doğru adrestesiniz.
Oto klima gazı Ankara hizmetlerimiz dahilinde olan, bakım, temizlik, yedek parça değişimi ve arıza tamiri ile çözüm odaklı çalışmalar gerçekleştiriyor, aracınız ile yaşadığınız her sorunu çözüme kavuşturmak için bekliyoruz.

Oto Klima Bakımında Neler Yapılır?

Araç içi ısıtma, soğutma ve hava temizliği görevini üstlenen klimaların, periyodik bakımlarında şu aşamaları izliyoruz.

  •  Polen filtresi temizliği ve gerekli ise değişimi,
  • Fan kontrolü
  • Vakum testi
  • Klima gazı boşaltımı ve kaçak kontrolü
  • Kompresör ve bağlantı noktaları kontrolü
  • Klima gazı dolumu
  • Klima termostat bakımı
Her mevsim geçişlerinde ihmal edilmeden yapılması gereken oto klima bakımları kaliteli hizmet geçmişimiz ve tecrübeli personel kadromuz ile bize emanet. Her aksamını titizlikle kontrol ederek, gerekli tüm bakımlarını yaptığımız klimalarınızı dört mevsim güvenle kullanabileceğiniz alt yapıyı hazırlıyor, konforlu yolculuklar ınıza katkı bulunuyoruz. Polen filtreleriniz ne kadar hijyenik ve temiz olursa araç içi havalandırmanız o denli ferah ve sağlıklı olacaktır. Periyodik araç bakımı hizmetlerimiz içine dahil ettiğimiz klima bakımımız ile dört mevsim aracınız güvenle emrinize amade.

İlgili Konular

Dizel Enjektör Tamir Edilebilir mi?

Dizel Enjektör Tamir Edilebilir mi?

Araçların yakıt ve enerji iletiminden sorunlu enjektörler, uzun süre kullanıma bağlı olarak gelişen araçta tekleme, titreme, zor çalışma ve egzozdan gelen beyaz duman sinyalleri le arıza belirtileri gösterebilmektedir.

Rehbere git

Ankara Oto Sanayi

Sektöre adım attığımız günden bu yana 40 yılı aşan hizmet geçmişimiz ile Ankara oto sanayi alanında, Bosch oto servis bünyesinde hizmet veriyor, tüm araçların periyodik bakım, arıza tespit ve tamiri ile yedek parça değişim hizmetlerini üstleniyoruz.

Rehbere git
Ankara Oto Sanayi
Çatlak Cam Tamiri

Çatlak Cam Tamiri

Araç camlarında meydana gelen çatlaklar, sadece aracın görünümünü bozmakla kalmaz, aynı zamanda güvenlik riskleri de oluşturabilir.

Rehbere git

LPG Enjektör Arızası

LPG enjektörleri, özellikle LPG´li araçlarda motorun verimli ve düzgün çalışmasını sağlamak için kritik bir rol oynar. Bu parçaların doğru şekilde çalışmaması, aracın performansını önemli ölçüde etkileyebilir ve güvenlikle ilgili ciddi endişelere yol açabilir. Bu blog yazısında, LPG enjektör arızalarının nasıl anlaşılabileceğini, belirtilerini ve bu arızaların aracınıza ve sürüş deneyiminize olan etkilerini detaylı bir şekilde ele alacağız. Bu bilgiler, aracınızın sağlığını korumanıza ve olası pahalı tamiratların önüne geçmenize yardımcı olacaktır.

Rehbere git
LPG  Enjektör Arızası