Araç Dış Aydınlatma

Araç Dış Aydınlatma

Aracınızın zarafeti aydınlatma sistemlerinin bakım ve onarım sorumluluğu, profesyonel hizmet alt yapımız ile bizlere emanet.

Aracın gece yol görüş mesafesini ayarlamak, trafikte yolculuk esnasında dönüş, şerit değiştirme, durma gibi yapılacak manevraları diğer sürücülere haber vermek, acil durum anında trafikteki araçları uyarmak amaçlı kullanılan oto dış aydınlatmaları, aracın arka ve ön kısımlarında bulunmaktadır. Arızaları ihmal edilmeyecek düzeyde öneme sahip olan bu sistemler, kazalara davetiye çıkarabilmesi açısından da arızası risk teşkil eden devrelerdendir.
 Bu gibi istenmeyen sorunlara mahal vermemek adına, Ümitköy araç dış aydınlatma bakım hizmetlerimiz ile sizleri tanıştırıyor, aracınızın geleceğini şansa bıraktırmıyoruz.
Sürücünün yol hakimiyetini sağlayacak; far, sis lambası, stop lambası, sinyal ve park lambaları ile 4’lü flaşörlerin kontrollerini araç bakım ve onarım çalışmalarımız içinde değerlendiriyor, Ankara Volvo servisi hizmetlerimiz ile birlikte her marka ve model araca uygun yedek parça değişimlerini gerçekleştiriyoruz. 
Araç ön ve arka aydınlatma olarak iki kategoride sınıflanan sistemler, görev ve nitelikleri bakımından birbirlerinden ayrılmakta, her biri farklı amaçlı kullanılmak üzere sürücü tarafından aktif hale getirilmektedir.

Araç Ön Aydınlatma Sistemleri Hangileridir

Aracın gece seyir halinde iken yolu ve uyarı levhalarını görecek kapasitede tasarlanmış devrelerdir. Bunlar; uzun far, kısa far, sinyal lambası, sis lambası ve park lambalarıdır. Her biri farklı renk tonlarına sahip ışıklandırma sistemi, sürücünün yolun durumuna ve ihtiyacına göre aktif hale getirmesi ile çalışmaktadır. Bu denli işlevsel ve araç için rolü büyük bir donanımın arızası yok sayılacak mahiyette değil elbette. Honda servisi hizmetimiz dışında tüm marka ve model aracın aydınlatma sistemlerinin kontrol ve onarımlarını titizlikle gerçekleştiriyoruz.

Araç Arka Aydınlatma Sistemleri Hangileridir

 Bu ışıklandırmalar daha çok uyarı mahiyetli kullanılmaktadır. Aracın arka sağ ve sol bölümlerinde bulunan kırmızı renkte ki aydınlatmalar, sürücünün trafikte diğer sürücülere vermek istediği durma, sinyal, geri vites, yavaşlama, park etme gibi durumları belirtmek amaçlı kullanılmaktadır. Opel servisi hizmetlerimiz dahilinde her marka aracın bu aksamlarında meydana gelen arızaları kısa sürede onarıyor, gerekli durumlarda orijinal yedek parça değişimleri gerçekleştiriyoruz.

Aydınlatma Bakımı Neden Önemlidir

Gece trafikte aracın var olduğunu belirtmek, diğer araçlar ile etkileşimini görmek ve en önemlisi yol hakimiyetini sağlamak açısından olmazsa olmaz donanımlardan olan aydınlatma sistemleri, güvenli sürüş, güvenli trafik açısından önemlidir. Toyota servisi ile her marka ve model araçların servis ihtiyaçlarını gelişmiş alt yapı ve ileri teknoloji donanımlarımız ile karşılıyor, BMW sevisi hizmetlerimiz ile de sektörde yer almaya devam ediyoruz.

İlgili Konular

Dizel Enjektör Arıza Belirtileri

Dizel Enjektör Arıza Belirtileri

Motorun verimli çalışmasına katkı sunan dizel enjektör, dizel motorlu araçlarda bulunur.

Rehbere git

Mazot Pompası Tamiri Kolay mıdır?

Araç yakıtının depodan motora gönderilmesi aşamasında gelen yakıtın sistemli ve aynı basınçta aktarılmasını sağlayan mazot pompası, teknik ve mekanik sebeplerden dolayı arıza gösterebilmektedir.

Rehbere git
Mazot Pompası Tamiri Kolay mıdır?
Mazot Yatak Sarması Sebepleri Nelerdir?

Mazot Yatak Sarması Sebepleri Nelerdir?

Yağ pompası arızaları, motor soğutma sıvısı eksilmesi, motor yağının yetersiz olması durumunda mazot yatak sarması arızası baş göstermektedir.

Rehbere git

Ankara Togg Yetkili Servisi

Togg yetkili servisi yıllar boyunca hayalini kurduğumuz hizmetlerle karşınıza gelmiştir. Ülkemizin ürettiği ve kalitesi kendini ispatlamış olan Togg marka araçlar için, servis ağının en uygun şekilde kurulması gerekmektedir.

Rehbere git
Ankara Togg Yetkili Servisi