Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Motorlu taşıtların elektrik ve elektronik aksamlarında meydana gelen arızaların, nokta atışı tespitinin yapılmasında kullanılan oto diagnostik arıza tespit cihazlarımız ile yeni nesil araçların, hassas aksamlarında dahi meydana gelen en küçük sorunları tespit ediyor, olası büyük arızaların önüne geçmesine yardımcı oluyoruz.

Dönemlik araç bakımlarının yanı sıra, olası arızaların yerini ve nedenini tespit etmek için de kullanılan bilgisayarlı araç arıza tespiti sistemleri sayesinde, araç donanımları kısa sürede dijital olarak taranarak, sorunun kaynağı ve yeri hakkında servis yetkililerine bilgi vermektedir. Hem sorunun kaynağını bulmak için aracın aksamlarının sökülmesine gerek kalmadan tespit yapılması açısından hızlı, hem de mekanizmaları deforme etmeden arızanın kaynağının bulunması açısından da ekonomik bakım ve onarımın kapılarını aralayan bu cihazlar sayesinde oto servisler ve sürücüler konforlu bakım ve onarım hizmetleri ile tanışmanın konforunu yaşamışlardır.

Ağaçlı oto servis olarak son teknoloji bilgisayarlı arıza tespit cihazlarımız ve eğitimli ustalarımız sayesinde yeni nesil ve her marka araçların elektronik aksamlarını kısa sürede tarayarak varsa arızalarını ortaya çıkarıyor, kısa sürede tamirini gerçekleştiriyoruz. Yetkinlik ve profesyonellik gerektiren bu çalışmaları yılların bize kazandırdığı altyapı ve güçlü donanımlar ile hizmete sunarken, müşteri memnuniyetinden, kaliteli ve hızlı hizmet prensiplerimizden de vazgeçmeden gerçekleştiriyoruz.

Bilgisayarlı Arıza Tespiti Nasıl Yapılır

Bir anda araçlarının uyarı panelinde yanan ışık sonrasında bir sorun olduğunun bilincine varan sürücüler, halledemedikleri bir arıza ile karşı karşıya kalmaları durumunda oto servis hizmetlerinin kapısını çalmaktadır. Elektronik sistem üzerine kurulu olması dolayısı ile karmaşık bir sisteme sahip olan oto elektrik devreleri ancak işinde profesyonel teknikerlerin müdahalesi ile arıza tespiti yapılıp, sorunları çözüme kavuşturulabilmektedir. Fakat son zamanlarda sektöre kazandırılan yeni nesil Bilgisayarlı oto arıza tespiti cihazları sayesinde artık arızalar hızlı ve yerinde tespit edilmekte zamandan ve bütçeden tasarruf elde edilmektedir.
Tüm marka araçlarda bulunan hata kodları arızanın nerede olduğuna dair sürücüye bilgi vermekte, diagnostik cihazlar sayesinde bu arızalar tespit edilmektedir. Araçlarda bulunan OBD soketi üzerinden sisteme bağlanan diagnostik cihaz, hata kodunu okutarak yapılması gereken onarımlar hakkında servise bilgi vermektedir. Hem var olan hem de arızaya yol açacak eksiklikler hakkında bilgi veren bu sistem sayesinde büyük çaplı arızaların önüne geçilmiş olmakta, motor ve araç performansı korunmuş olmaktadır.
Ümitköy bilgisayarlı arıza tespit hizmetlerimize bizlerde son teknoloji cihazların yardımı ile arızaların tespitini yapıyor, tecrübeli alt yapımız ve profesyonel teknik kadromuz ile tüm arızaları kısa sürede çözüme kavuşturuyoruz. 7/24 oto servis hizmetlerimiz ile müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalara imza atmaya devam ediyoruz. 

İlgili Konular

Mazot Filtresi Arızası

Mazot Filtresi Arızası

Yakıt sistemlerinde yer alan partiküller, motorun içindeki hassas bileşenler üzerinde aşındırıcı etkiler yaratabilir.

Rehbere git

Dizel Enjektör Tamir Edilebilir mi?

Araçların yakıt ve enerji iletiminden sorunlu enjektörler, uzun süre kullanıma bağlı olarak gelişen araçta tekleme, titreme, zor çalışma ve egzozdan gelen beyaz duman sinyalleri le arıza belirtileri gösterebilmektedir.

Rehbere git
Dizel Enjektör Tamir Edilebilir mi?
Çatlak Cam Tamiri

Çatlak Cam Tamiri

Araç camlarında meydana gelen çatlaklar, sadece aracın görünümünü bozmakla kalmaz, aynı zamanda güvenlik riskleri de oluşturabilir.

Rehbere git

Mazot Yatak Sarması Sebepleri Nelerdir?

Yağ pompası arızaları, motor soğutma sıvısı eksilmesi, motor yağının yetersiz olması durumunda mazot yatak sarması arızası baş göstermektedir.

Rehbere git
Mazot Yatak Sarması Sebepleri Nelerdir?